KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7528102
*
nr 752 8102
Karlis Babris
(f. 1912), Lättland
Oljemålning, Karlis Babris (f. 1912), Lettland, höskörd, signerad, 33x45
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:37:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 12:17:30
1
300 kr
6/4 00:28:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baltikum höskörd karlis babris lettisk lettland lättland nordeuropa nordeuropeisk olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Karlis Babris
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
nr 752 8102
Karlis Babris
(f. 1912), Lättland
Oljemålning, Karlis Babris (f. 1912), Lettland, höskörd, signerad, 33x45
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 12:17:30 | 1 | 300 kr |
| 6/4 00:28:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baltikum höskörd karlis babris lettisk lettland lättland nordeuropa nordeuropeisk olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



